Kontakty Ospel – dobre, bo polskie

Ospel to firma, która już od ponad sześćdziesięciu lat wiedzie prym na naszym rodzimym rynku. Wystarczy jedno spojrzenie na współczesne modele osprzętu Polaków, abyśmy mogli dostrzec wysoki poziom jakości, w niczym nie ustępujący zagranicznej konkurencji. Kontakty Ospel są jedną z głównych propozycji tego legendarnego już na swój sposób producenta, zaś my przyjrzymy się im bliżej na łamach niniejszego artykułu.

Wiele serii, wiele wyborów

Aby możliwa była odpowiednia segregacja osprzętu według konkretnych potrzeb rynkowych, specjaliści z Ospel opracowali aż siedem serii produktów, oferujących kontakty w zróżnicowanym stylu. Dla przykładu, seria Akcent przeznaczona jest do montażu podtynkowego. Cechuje ją bezramkowy, kompletny design kontaktów, wykorzystujący wysokiej jakości tworzywo o wysokiej odporności na zarysowania. Każdy kontakt z tej serii dostępny jest tylko i wyłącznie w kolorze białym. A jeśli szukamy czegoś bardziej unikatowego wizualnie, z pewnością spodobają nam się kontakty Ospel Sonata. Zamiast tradycyjnego, gładkiego tworzywa, znajdziemy tu ramki wykonane z aluminium, drewna oraz kamienia, co pozwala na dobranie osprzętu zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych.

Rodzaje kontaktów

Kontakty Ospel ze wszystkich serii oferują nam szeroki wybór praktycznych rozwiązań. Znajdziemy tu bowiem zarówno standardowe włączniki światła, dostępne w wersjach o jednym lub kilku klawiszach, jak i modele specjalistyczne. Mowa tu o przyciskach do dzwonków do drzwi, wyłącznikach krzyżowych lub osprzęcie do sterowania żaluzjami. Nie zabrakło tu także kontaktów z podświetleniem, które nie tylko czyni je efektowniejszymi wizualnie, ale ułatwia też znalezienie ich po zmroku lub w zaciemnionych pomieszczeniach.

Bardzo ciekawą opcją są tu też ściemniacze światła. Dzięki nim, możliwe jest dostosowanie oświetlenia w pomieszczeniach do naszych potrzeb, redukując zmęczenie oczu podczas pracy nocą oraz zmniejszając zużycie prądu nawet o 20%. A jeśli zależy nam także na wygodnym relaksie w domowym zaciszu, gdy na dworze szaleje ziąb, warto jest się przyjrzeć regulatorom temperatury Ospel, pozwalającym na dostosowanie optymalnej temperatury do każdego z pomieszczeń. A wszystko to za niezwykle przystępną cenę, będącą kolejnym znakiem rozpoznawczym tego uznanego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *