Kontakty Legrand

Firma Legrand wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem na arenie międzynarodowej, jeśli chodzi o produkcję gniazdek oraz kontaktów. Z osprzętu tego francuskiego koncernu korzystają Niemcy, Amerykanie, Hindusi, Brazylijczycy, a także Meksykanie. Od dłuższego już czasu, Legrand zadomowił się na dobre także na polskim rynku. Niezawodność oferowanego osprzętu, połączona z wysoką jakością wykonania, prostym montażem na pazurki lub wkrętyoraz prostą, lecz stylową estetyką sprawiła, że po gniazdka i kontakty Legrand sięgają zarówno klienci prywatni, jak i biznesowi. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kontaktom tego uznanego producenta.

Kontakty Legrand Niloe

Hale produkcyjne, magazyny, a czasem nawet zwykłe pokoje o prostym wystroju wymagają równie nieskomplikowanego osprzętu. Kontakty Legrand z serii Niloe odznaczają się estetycznym, lecz bardzo prostym, minimalistycznym designem, pozwalającym na wkomponowanie ich właśnie w takie pomieszczenia. Wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego APET, osprzęty te są odporne na zarysowania, dzięki czemu niestraszne są im surowsze warunki, panujące w halach produkcyjnych lub warsztatach. Warto jest tu też wspomnieć o technologii ZigBee, dzięki której nie musimy wymieniać całej instalacji, w celu zamontowania kontaktu Niloe. Seria ta oferuje nam standardowe włączniki, dostępne w wersji pojedynczej, podwójnej lub potrójnej. Elementy te dostępne są w kolorze białym i kremowym, zaś ramki – białym, kremowym, czerwonym oraz popielatym.

Kontakty Legrand Cariva

Jeżeli szukamy jednak osprzętu bardziej kolorowego, z pewnością warto jest się przyjrzeć kontaktom z serii Cariva. Odporne na osadzanie się na nich kurzu, kontakty te urzekają delikatnie zaokrąglonymi w rogach ramkami, dostępnymi w kolorze białym, kremowym, beżowym, złotym oraz aluminiowym. Kontakty Legrand Cariva oferują nam wyłączniki chwilowe do świateł oraz dzwonków, a także modele krzyżowe, schodowe czy też żaluzjowe. Istnieją także warianty podświetlane oraz o większej ilości klawiszy.

Osprzęt Legrand nie kończy się jednak na typowych kontaktach. Znajdziemy tu też bowiem nowoczesne ściemniacze, dostępne zarówno w serii Cariva, jak i Niloe. Urządzenia te pozwolą nam na przyciemnienie oświetlenia w pokojach, zapobiegając tym samym męczeniu się oczu podczas pracy przy komputerze lub oglądania telewizji w późnych godzinach. Redukowane jest także zużycie prądu, owocując niższymi rachunkami za energię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *