Gniazdo internetowe – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach, dostęp do Internetu jest praktycznie obowiązkowy. I chociaż połączenie bezprzewodowe cieszy się rosnącą popularnością, w dalszym ciągu nie należy zapominać o przydatności gniazdek internetowych. Ich jakość ma bowiem wpływ na stabilność naszego dostępu do połączenia, ponieważ kiepskie gniazdka łatwo ulegają uszkodzeniom i zużywają się szybciej, wymuszając na nas konieczność wymiany. Jak wybrać gniazdo internetowe, które będzie nam służyć latami? Odpowiedzi na to pytanie udzielimy w niniejszym artykule.

Istotne czynniki

Podobnie jak gniazda komputerowe, modele internetowe wykorzystują schemat RJ-45. Osprzęt ten jest dostępny w dwóch wariantach: A oraz B. To, który z nich powinniśmy wybrać, zależy od posiadanego przez nas kabla. Jeśli posiadamy urządzenie z wejściem B, to właśnie takiego gniazdka powinniśmy szukać. Nie będzie ono bowiem kompatybilne z osprzętem typu A.

Warto jest też zwrócić uwagę, czy interesujące nas gniazdo internetowe jest podtynkowe czy też natynkowe. Te pierwsze są trudniejsze w wymianie, lecz prezentują się znacznie bardziej estetycznie. Modele natynkowe są z kolei lepszym rozwiązaniem, jeśli gniazdko ma się znajdować za biurkiem lub w innym miejscu, w którym nie będzie ono widoczne. Wypada ono bowiem mniej estetycznie, lecz jego ewentualna wymiana jest dużo prostsza. Należy tu też wspomnieć o fakcie, że samej wymiany nie dokonuje się szczególnie często – z tego też powodu, powinniśmy od razu poszukać osprzętu, pochodzącego od renomowanego producenta.

Jakich producentów polecamy?

Decydując się na gniazdo internetowe, zawsze należy sprawdzić dokładnie, czy producent interesującego nas modelu oferuje osprzęt solidny, posiadający odpowiednie certyfikaty. Bardzo dobrym wyborem jest tu polska firma Ospel, istniejąca na rynku już od ponad sześćdziesięciu lat. W asortymencie tego producenta znajdziemy gniazdka internetowe, które możemy przyozdobić estetycznymi ramkami z przeróżnych materiałów, na przykład szkła lub drewna. Podobnie wysoki poziom wykonania możemy znaleźć u francuskiego koncernu Legrand, którego gniazdka również zachwycają jakością i wyglądem. Producenci ci niemal zawsze pojawiają się w asortymencie renomowanych sklepów internetowych, zajmujących się sprzedażą gniazdek i kontaktów. Zamiast kupować więc w ciemno tani osprzęt, sprawdźmy, jakie zaufane opcje są dla nas dostępne. Zwłaszcza, że dobre gniazdka wcale nie kosztują wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *